• baner3.jpg
 • baner1.jpg
 • baner-4.jpg

Dowody zdrady męża

Proces rozwodowy to drugi z najgorszych momentów w rozwodzie. Tutaj każda ze stron stara się najlepiej jak może oskarżyć drugą stronę, udowodnić jej winę rozpadu małżeństwa. Te cechy partnera / partnerki , które kiedyś były do zaakceptowania  nagle urastają do niebotycznych rozmiarów.

 

Każda strona chce wygrać rozwód.

 

Jak sprawdzić czy mąż mnie zdradza?

Moja długoletnia praktyka / od 2005 roku / i doświadczenie zawodowe wykazują, że zdradzający mężczyźni zachowują się jednak inaczej niż zdradzające kobiety. Panowie są bardziej pewni, że żony nie odkryją zdrady i często w takim przeświadczeniu trwają do końca, tj. do chwili gdy zobaczą nasz raport a w nim …swoje zdjęcia z ich ' nową idealną kobietą'.

 

Kobiety szybciej odczują, że w związku  coś dzieje się' nie tak' i wówczas narasta ogromne poczucie niepewności. Często Panie przychodząc do naszej agencji, przychodzą raczej z nadzieją, że się mylą.

 

Niestety, jak pokazują statystyki w 95 % mają rację.

 

Jak zdobyć dowód na zdradę męża?

Podstawowa zasada to uważnie OBSERWOWAĆ i nie dawać po sobie znać, że widzimy co się święci.

 

Jeżeli chcemy zebrać dobre dowody na zdradę to należy do końca zachować spokój i powstrzymać się przed wykrzykiwaniem naszych podejrzeń. Jeżeli nasz partner zorientuje się, że podejrzewamy go, to może się okazać, iż jego poczynania będą jeszcze bardziej skrywane.

 

Istnieje wiele sposobów na zebranie pośrednich dowodów potwierdzających zdradę męża. Będą to 'niby' drobiazgi, które w zestawieniu z zebranym przez nas materiałem dowodowym nabiorą innego - większego znaczenia.  

 

W pierwszej kolejności należy dowiedzieć się, jakie materiały mogą być uznane za dowód zdrady przez Sąd.

 

Dowodami takimi mogą być m.in.:

 • Zeznania osób, które potwierdzą, że były świadkami pewnych sytuacji
 • Nagrania rozmów; /uwaga to delikatna sprawa, należy ostrożnie podchodzić do tego tematu/
 • Zdjęcia, które mogą świadczyć o zdradzie;
 • Fotografie potwierdzające zdradę.
 • Wiadomości e-mail;
 • Sms’y;
 • Wiadomości z komunikatorów społecznościowych;
 • Billingi, potwierdzające rozmowy
 • Wydruki z czatów.
 • Paragony ze sklepów, restauracji / nagle mąż zapłacił za dwie kawy czy obiady/,
 • Faktury za paliwo z miejsc gdzie w tym czasie jak twierdzi nie był,
 • Wyciągi z konta / płacił lub wybierał gotówkę bez jasnego powodu

 

Czy na podstawie dowodu zdrady, można żądać rozwodu?

Zdrada jest uznana przez Sąd do zawinionych przesłanek rozwodowych. Oznacza to, że nawet jednorazowy postępek jednego z małżonków, może spowodować trwały i zupełny rozkład pożycia. W jednym z wyroków, Sąd Najwyższy uznał, iż małżeństwo, w którym choć jeden z małżonków dopuścił się zdrady, nie jest związkiem, który zasługuje na ochronę ze względu na interes społeczny.

 

Należy jednak pamiętać, że Sąd to też człowiek i NIGDY do końca nie można być pewnym jakie będzie ostateczne orzeczenie. Już  niejednokrotnie zdarzało się, że Temida była bardzo ślepa, dlatego lepiej mieć  JEDEN DOWÓD WIĘCEJ NIŻ O JEDEN ZA MAŁO.

 

Ile czasu trwa zdobywanie dowodów zdrady?

W pojedynczych przypadkach mocne dowody zdrady udaje się nam zdobyć  w ciągu dwóch tygodni ale jest to uzależnione od możliwości ' urwania się z domu' dyspozycyjności drugiej strony i innych okoliczności, których nie jestem w stanie tu wszystkich wymienić..

 

KAŻDA SPRAWA JEST INNA

 

 Najczęściej jednak cały proces wydłuża się do trzech - czterech tygodni . Nie znaczy to jednak, że pracujemy każdego dnia. By nie generować kosztów pracujemy w takim czasie, który daje najwięcej szans na 'sukces' . Dobra współpraca z małżonkiem i odpowiednio częsta komunikacja, pozwala nam skrócić czas potrzebny na zdobycie dowodów. Na bieżąco informujemy małżonka o postępach naszej pracy. Dokładamy wszelkich starań, aby zebrać dowody, które będą stanowiły niepodważalny dowód w sprawie sądowej.